Avtokom.com.ua - Каталог автокомпонентов

Honda розкритикувала плани влади заборонити продаж авто з ДВС з 2035 року

images

Одна з найбільш інноваційних компаній в автопромі - Honda, вважає, що влада низки країн надто поспішають вводити повну заборону на авто з ДВС. Зокрема, віце-президент Honda Europe Ян Хауеллс розкритикував прагнення влади Сполученого Королівства якомога швидше пересадити всіх на електричний транспорт. На думку топ-менеджера, не варто розглядати електромобілі як «єдине вірне рішення» екологічних проблем, адже це позбавить споживачів одного з основоположних прав - права вибору.
Уряд Великобританії вже давно розмірковує про повну заборону продажів машин з двигунами внутрішнього згоряння і переході на електромобілі. Називають навіть орієнтовний термін - 2035 рік, а й він неостаточний. Проти цього виступає Асоціація автомобільної промисловості (SMMT), на думку якої, для такого радикального кроку необхідно повністю трансформувати і галузь, і ринок.

Старший віце-президент Honda Europe Ян Хауеллс також вважає, що говорити про повну відмову від машин з ДВС передчасно. Цільових показників щодо зниження викиду парникових газів можна домогтися і іншими способами. Наприклад, виведенням на ринок електричних моделей, гібридів, машин на водні і синтетичному паливі - ці напрямки якраз і розвиває Honda.

План влади Великобританії, говорить Хауеллс, позбавить людей права вибору, а електричні автомобілі ризикують стати привілеїв виключно багатих покупців, так як ціни на них зазвичай вище, ніж на машини аналогічного класу, але з ДВС. Його слова побічно підтверджує національний Центр перспективних силових установок, який упевнений, що ціновий паритет між звичайними автомобілями і електрокарами не буде досягнутий навіть до 2035 року.

Але доступність - це лише одна з проблем. Владі Великобританії, а також виробникам, доведеться вирішувати і інші питання: нерівномірність розвитку інфраструктури, технологічні обмеження літій-іонних акумуляторів, доступ до рідкоземельних металів, хоча деякі намагаються обходитися без них. Все це в кінцевому рахунку буде викликати тільки взаємне невдоволення.

Сама ж Honda планує до 2050 року досягти повної CO₂-нейтральності. Для цього компанія навіть вирішила піти з Формули-1, а вивільнені ресурси спрямувати на різні екологічні ініціативи: прискорення розвитку технологій з нульовим рівнем викидів (водневих і електричних силових установок). Зараз в європейській лінійці японців тільки один електромобіль - хетчбек Honda e. Однак в Honda анонсують появу та інших авто. Крім того, Honda вже випускає гібридні автомобілі, які доступні, в тому числі і на українському ринку.


21.10.20

Подписка на рассылку новостей

Архив новостей e-mail: