Avtokom.com.ua - Каталог автокомпонентов

Погляд назад: що потрібно знати про заміну задніх щіток склоочисника

MKW_WBA_KeyVisual_Rear_DrivenbyClarity_CD2016_89332 (1)

На питання «Як давно ви змінювали щітки склоочисника?» автомобілісти відреагують по-різному. Наприклад, власники седанів відразу назвуть приблизний термін. У власників кросоверів, хетчбеків і універсаліввиникне цілком закономірне запитання: про які саме щітки йдеться – передні чи задні?

  • Види задніх щіток склоочисника;
  • Як підібрати задню щітку склоочисника;
  • Своєчасна заміна заднього "двірника".

 

Дійсно, задні «двірники» потрібні далеко не всім автомобілям. Аеродинамічні особливості седанів не дають воді або снігу шансів надовго затриматися на задньому склі – їх просто зносить потоками повітряпід час руху. А від потрапляння бруду з-під коліс скло захищає багажник.

 Wba000777_88952

Для автомобілів з іншими типами кузова задній склоочисник – об'єктивна необхідність. І нехай водії користуються ним набагато рідше, ніж передніми «двірниками» (адже рухатися або паркуватися заднім ходом доводиться не так часто), рано чи пізно необхідність заміни стає очевидною. Наприклад, у сезон літніх злив і гроз, які можуть застати зненацька в будь-який час. А оскільки в питаннях безпеки дрібниць не буває, про заміну щіток заднього склоочисника краще подбати заздалегідь.

 Wba000777_89904

Про те, що задній «двірник» (на відміну від передніх, які завжди працюють у парі, тут зазвичай використовується один склоочисник) зношений, свідчать ті ж добре знайомі досвідченому водієві ознаки:

  • смуги, розводи та неочищені ділянки на склі;
  • нерівний рух з ривками, шумом і вібрацією.

 

Експлуатація задніх щіток склоочисника має свої особливості

MKW_WBA_Produktbild_Action_Rear_plastic_88958 (1)

Якщо «двірники» на лобовому склі працюють мало не щодня, то заднім водії користуються набагато рідше –зазвичай тоді, коли через бруді пил крізь скло вже нічого не видно. Тому навантаження на нього лягає набагато серйозніше. Тривалі простої та перебування в щільно притиснутому до скла стані теж не йде щітці на користь. У підсумку міняти задній двірник доводиться кожні 2-3 роки незалежно від того, як часто ним користувалися.

 

Щодо вибору нових щіток, ринок пропонує велике різноманіття варіантів. При цьому варто враховувати, що задні «двірники» менш універсальні, ніж передні: у кожної моделі автомобіля зазвичай є свої особливості, на зразок геометрії скла або способу кріплення щітки, які вимагають від власника більшої пильності.

 

За конструкцією задні склоочисники бувають каркасними (з металевим або пластиковим каркасом) і безкаркасними.

Щітки для склоочисника заднього виду з металевим каркасом підібрати найлегше: вони є в асортименті всіх без винятку брендів.

 

Безкаркасні та пластикові щітки для заднього скла тієї чи іншої моделі автомобіля підібрати складніше – вони ще менш універсальні. У цьому сегменті боротьбу за покупця ведуть переважно великі бренди, які можуть собі дозволити випускати широкий асортимент щіток з урахуванням специфіки кожної моделі. Наприклад, Bosch випускає більш ніж 120найменувань «двірників» спеціально для заднього скла, зокрема знамениті безкаркасніAerotwin. Компанія Bosch розробила спеціальний сайт і мобільний додаток з підбору щіток склоочисниказалежно від марки, моделі та року випуску автомобіля.

Отже, вирушаючи в дорогу, не забудьте озирнутися назад – раптом задній «двірник» давно пора замінити? І якщо так, ви теперзнаєте, на що звертати увагу.

 


07.07.21

Подписка на рассылку новостей

Архив новостей e-mail: