Avtokom.com.ua - Каталог автокомпонентов

У Швеції засудили шпигуна, який передавав Росії секрети Scania

1631795013242155

У Швеції суд звинуватив 57-річного чоловіка в промисловому шпигунстві і засудив його до трьох років тюремного ув'язнення. Було доведено, що він з 2017 року продавав Росії секретну інформацію виробника вантажівок Scania. Слідство також вважало, що шпигун поставляв засекречені дані Volvo Cars співробітнику російського посольства, проте за цим пунктом чоловіка виправдали. Шпигуна спіймали на початку 2021 року, коли він зустрівся з підставним російським дипломатом в ресторані для отримання 27,8 тисячі крон.
Як повідомляє Automotive News, шпигун мав докторський науковий ступінь і надавав консалтингові послуги Volvo в 2016 та 2017 років роках, а пізніше, в 2018 і 2019 році, і Scania. Весь цей час він порушував комерційну таємницю, передаючи секретну інформацію російському дипломатові на USB-носії: це були завантажені дані з робочих комп'ютерів співробітників компанії і фотографії різних документів. За це він отримував винагороду готівкою.
Сам шпигун заперечує свою провину навіть незважаючи на те, що його спіймали на гарячому під час отримання 27,8 тисячі крон від дипломата, який насправді був агентом Служби зовнішньої розвідки Росії (згодом його оголосили персоною нон-грата). Associated Press уточнює, що засудженого звуть Крістіан Дмитрівська, який є фахівцем в області комп'ютерного моделювання і біофізики. Нібито до отримання громадянства Швеції він мав російський паспорт.

18.09.21

Подписка на рассылку новостей

Архив новостей e-mail: