Avtokom.com.ua - Каталог автокомпонентов

З автоспорту – на конвеєр: як Bosch перетворює гоночні траси на випробувальний полігон для свічок запалювання

EU_SP_Campaign_2021_key-visual_static_90888

Технології, які застосовуються при створенні свічок запалювання Bosch, проходять «обкатку» на гоночних болідах.

  • Компанія Bosch виробляє свічки запалювання вже понад 100 років;
  • Досвід застосування свічок запалювання Boschу міжнародному автоспорті;
  • Сьогодні Bosch серійно випускає 800 різних типів свічок запалювання.

 SP_Picture_HeroesUnderTheHood_CD2016_84829

Свічки запалювання – компонент, з яким чудово знайомий власник кожного автомобіля з бензиновим двигуном. Проте мало кому відомо, як вони розробляються і випробовуються. Наприклад, технології, які застосовуються при створенні свічок запалювання Bosch, проходять «обкатку» на справжнісіньких гоночних болідах.

 Image_History_Poster_AP_28951

Широкий і дуже успішний досвід застосування свічок запалювання Boschу міжнародному автоспорті не тільки доводить їх високу продуктивність і надійність, але також служить «прискореною випробувальною лабораторією». Прикладом такої історії може служити використання платинових сплавів для електродів свічок запалювання. Ця технологія була вперше використана в 1970 році на Porsche 917, який брав участь у знаменитих 24-годинних кільцевих перегонах уЛе-Мані, і, до речі, прийшов першим. А вже з 1974 року платинові електроди стали використовуватися в серійному виробництві свічок запалювання Bosch, причому ця технологія не втрачає актуальності донині.

 SP_Keyvis_DrivenbyMilliseconds_77947(1)

Ще одним прикладом розробок, які прийшли зі світу автоспорту в двигуни звичайних легкових автомобілів, можуть служити різні типи з'єднання свічок з корпусом.

 Безымянный

Найпоширенішим типом різьби для свічок запалювання серійного виробництва сьогодні залишається різьблення M12, в той час, як різьблення M10 стало стандартом для свічок запалювання в автоспорті. Саме для «спортивного» застосування воно спочатку й розроблялася, але згодом буловзяте на озброєння для високопродуктивних свічок запалювання Boschу серійних автомобілях.

 

Те ж стосується і ряду інших інновацій: завдяки автоспорту в серійне виробництво вийшли клеми у вигляді чаш, технологія лазерного зварювання заземлювального електрода.

 

Автоспорт – не лише видовищнаподія для глядачів або повне адреналіну випробування для гонщиків. Всі вузли та деталі автомобіля, зокрема свічки, під час перегонів працюють в екстремальних умовах – тому кожен заїзд стає для них справжнім тестом на міцність. Виробники своєю чергою отримують масу цінної інформації, яка потім застосовується у виробництві свічок запалювання як для постачання на конвеєри автовиробників, так і для післягарантійного ринку. Наразі Bosch серійно випускає 800 різних типів свічок запалювання, поставляє в роздрібну мережу та на автосервіси широкий асортимент практично для будь-якого автомобіля.


19.10.21

Подписка на рассылку новостей

Архив новостей e-mail: